Hányszor sóhajtottál fel a ruhás szekrényed előtt állva? Nincs mit felvennem!! Ha ez veled is gyakorta megesik, akkor következő sorozatunk Neked szól!!

Most, hogy korábban már megtanultuk :), hogyan érdemes ruhát vásárolni, nyugodtan tovább is léphetünk a megfelelő ruhatár kialakítására. Az utóbbi években eléggé elterjedt hivatás lett a stylist, és több „befutott” stylist műsorát is nyomon lehet követni már magyar nyelven is a TV-ben. (Tim Gunn, Gok Wan) Személyes kedvencem Gok, az ő általa képviselt nőies stílus áll hozzám a legközelebb, mégsem értek egyet ezen műsorok általános ruhatárra vonatkozó összeállításaival. Miért nem? Mert mindannyian más stílusú életet élünk és erre nem lehet szerintem egy 10db-os, vagy 24 db-os ruhatárat ráhúzni, amiből ráadásul pl. a farmer teljesen hiányzik…..
Így hát az évek és a tapasztalat saját ruhatár stratégia kialakítására késztetett:), ezt szeretném veletek most több lépésben megosztani.
Hogyan kezdjünk hozzá a TÖKÉLETES ruhatárunk kialakításához? (csak hölgyeknek:))
- Lépés
Határozd meg, hogy életstílusod kapcsán milyen aktivitásokat folytatsz!
(Alapul egy átlagos irodai dolgozót fogunk venni, aki szabadidejében szeret sportolni és természetesen imád bulizni a haverokkal:))
A mi esetünkben alábbi aktivitásokat sorolhatjuk fel:
1.Munka/iskola
2.Laza hétköznap
3.Hétvége/otthon
4.Szabadidő (sport)
5.Szórakozás
Nézzük egyenként.
Munka. Ha 5 napot dolgozol a héten, akkor minimum 5 napra elegendő szettel kell rendelkezned, melynek egyes darabjai legalább a munka/iskola ruhatár másik 3 darabjával felvehetőek!! Ebből egyenesen adódik, hogy nem érdemes az alapruhatáradat színes, mintás darabokkal indítani, mert ezeket nehezen tudod majd a későbbiekben párosítani. Így szokott kialakulni az a helyzet egy év elteltével, hogy megállapítod a ruciról, hogy jé, erre nem is emlékszem, pedig hogy tetszett, amikor megvásároltam:(((
Laza hétköznap. Ebben a kategóriában 3 napot veszünk alapul = 3 öltözet (nadrág, szoknya, ruha), amikor a városban kell ügyeket intézni, vagy nézelődni megyünk szabadnapunkon.
Hétvége/Otthon. Ebben a kategóriában 2 napot veszünk alapul, szombat és vasárnap. Tehát 2 öltözetre lesz szükségünk.
Szabadidő (sport) Ennél a kategóriánál szintén 2 napot veszünk alapul, hiszen aki mondjuk mindennap rendszeresen sportol, annak bizony szüksége van a váltóruhára.
Szórakozás Ebben a kategóriában 3 napot veszünk alapul: színház, bár és mozi/randi.
Így összesen 15 szett ruhával (min 35 db) minden alkalomnak eleget tudunk tenni, anélkül, hogy órákon át görcsölünk a szekrény előtt állva, hogy mit vegyünk fel.
Remélem, összeállításunk felkeltette a figyelmedet és kellő inspirációt adott hozzá, hogy rendet rakj a ruhás szekrényedben.
A sorozat következő részében a munka/iskola kategória elemeit állítjuk össze konkrét képekkel/árakkal az ÁRKÁD-ból:)